Semestr komplexního
social media vzdělávání

připravujeme pro vás další semestr


podzim 2023

Chcete rozumět sociálním sítím?

Pod vedením Elišky Vyhnánkové pro vás připravujeme už 7. ročník komplexního kurzu zaměřeného na sociální média a práci s nimi. K ruce Vám bude 14 předních odborníků, kteří Vám předají svoje zkušenosti a pomohou vytvořit social media strategii pro Vaši firmu. Těšte se na 13 příjemných dní, během kterých se budeme bavit o možných způsobech využití sociálních médií pro byznys. Přednášky se prolínají s workshopy, můžete tak získané znalosti okamžitě použít v praxi. Akademie se bude konat dle situace v offline či online podobě.


13 dní

Některá témata jsou půldenní, ostatní celodenní. Jedenáct vzdělávacích dní a dva dny obhajob. Při těch se naučíte nejvíc.

15 účastníků

Program je každý rok otevřený pro maximálně 15 účastníků, aby byl možný individuální přístup a konzultace.

14 lektorů

Pro každé téma vybíráme lektory, od kterých se chceme sami učit. Věnují se Vám přední experti, kteří svému řemeslu opravdu rozumí. 
V minulých letech jsem intenzivně řešila fakt, že sociální sítě jsou ve firmách i nadále nový obor - a de facto nikdo neví, co s nimi. Jsou tací, kteří je neřeší vůbec, a jiní je řeší až příliš. Co má social media člověk vlastně umět? Firmy nevědí, jak takového zaměstnance ocenit. Zaměstnanci neví, jaká je jejich hodnota. A do toho téměř každý měsíc přicházejí nové trendy, postupy, potřeby. Social Media Akademie chce vychovat zkušené experty z těch, kteří již v oboru pracují a chtějí se dál vzdělávat. Definuje hranice potřebných znalostí a ty svým účastníkům předá díky nejlepším lidem z oboru. Věříme, že se nám povede víc než to. A těšíme se na účastníky 6. kola.
Eliška Vyhnánková

Probíraná témata v loňském semestru

U každého tématu najdete datum a informaci o tom, jestli bude online nebo offline v Praze.

01

Úvod do social media strategie

Eliška Vyhnánková – 12. března (online)

02

TikTok a firmy

David Duc – 12. března (online)

03

Poznejte své zákazníky

Honza Páv & Matez Jindra – 25. března (offline)

04

Bezpečnost na sociálních sítích

Julia Szymanska – 25. března (offline)

05

Právo a social media

Petra Dolejšová – 26. března (offline)

06

Influencer marketing

Dorota Kajfoszová & Jonáš Čumrik – 8. dubna (online)

07

Zákaznická péče

Dorota Kajfoszová – 9. dubna (online)

08

Marketing na YouTube

Pavla Šedivá – 9. dubna (online)

09

Práce s Instagramem

Tina Benetinová – 22. dubna (online)

10

LinkedIn

Adam Zbiejczuk – 23. dubna (online)

11

Reklamní kampaně 1

Zuzana Lukášová – 6. května (online)

12

Reklamní kampaně 2

Zuzana Lukášová – 7. května (online)

13

Digitální storytelling

Michelle Losekoot – 20. května (offline)

14

Kreativní workshop

Bára Kačena – 21. května (offline)

15

Obhajoby závěrečných prací

9. a 10. září


Lektoři

Eliška Vyhnánková | web

Zakladatelka Social Media Akademie. Jedna z nejzkušenějších marketingových lektorek v Česku. Eliška už víc než 10 let učí firmy, jak používat sociální sítě. Má za sebou stovky seminářů pro tisíce účastníků a stovky klientů jako např. O2, CzechTourism, ČVUT, Člověk v tísni, Johnson & Johnson nebo Unipetrol.  Pravidelně přednáší, moderuje odborné akce a je porotkyní marketingových soutěží. Společně s Michelle Losekoot napsala bestseller Jak na sítě, který má v současné době přes 29 tisíc prodaných kopií. Potkávat ji můžete i ve stejnojmenném podcastu.

Adam Zbiejczuk | web

Adam Zbiejczuk se věnuje sociálním médiím již 15 let – zodpovídal za online komunikaci v mBank při jejím vstupu na český trh, poté získával zkušenosti v agenturách Ataxo a H1.cz. Organizuje Babeltalk – setkání profesionálů okolo sociálních sítí. Je spolumajitelem on-line komunikační agentury Influencer.cz a zaměřuje se na strategické využití sociálních sítí a jejich propojení s fungováním firmy nad rámec marketingu.

Michelle Losekoot | web

Digitální vypravěčka, která pomáhá značkám s obsahovým marketingem. Vymýšlí se svými klienty dobrý obsah pro sociální sítě, pečuje o jejich online komunity a píše pro ně texty. Školí firemní týmy, aby vše zvládly samy. Vede kurzy a školení o sociálních sítích, tvůrčím psaní a copywritingu, vyučovala obsahový marketing na VŠE. Pomáhala s komunikací značkám jako Prague.eu, PUMA, ČSOB, Česká spořitelna, Henkel, Česká televize, Unilever nebo Nestlé. Je držitelkou dvou cen Fénix content marketing. Píše externě do několika časopisů. Spoluautorka knihy Jak na sítě.

Petra Dolejšová | web

Petra je advokátkou, která se specializuje na právo v oblasti marketingu, e-commerce a ochrany osobnosti. Proškolila už tisícovky marketérů i podnikatelů. Její přednášky Vám utkví v hlavě nejen díky zajímavému a praktickému obsahu, ale taky díky osobitému výkladu – nečekejte citování paragrafů a strohou mluvu advokátů, ale nálož příkladů z praxe v podání, které Vás rozhodně nebude nudit.

Honza Páv | Makevision

Honza je spoluzakladatelem a průzkumníkem v agentuře Makevision. 8 let pracoval v mediálních agenturách, kde se kromě strategického plánování věnoval také marketingovým výzkumům. V roce 2013 spoluzaložil konzultantskou firmu Lovebrand s cílem vytvářet strategie značky menším a středním firmám. Zabývá se také procesním řízením a využíváním online nástrojů. Provozuje e-shop Rugbion.com.

Matez Jindra | Makevision

Matez je spoluzakladatelem výzkumné agentury Makevision, se kterou se zaměřuje především na hlubší poznání zákazníků středně velkých firem. Mimo to konzultuje budování značek. V roce 2013 spoluzakládal konzultantskou firmu Lovebrand, ve které se snaží ukázat malým a středním firmám, že i jim se vyplatí budovat svou značku vědomě. Sám podniká od svých 16 let, řídí e-shop Bastard.cz a je majitelem obchodu s overaly Skippy.

Dorota Kajfoszová

Dorota se věnuje online marketingu již déle než 15 let, vedla team online komunikace v O2. Má za sebou úspěšné spolupráce s influencery na kampaních SmartUp, #Velkocesko nebo Datomat. V současné době spolupracuje s firmami jako odborná konzultantka, pomáhá s performance v digitálních kampaních a zaměřuje se na sociální sítě. V jejích dvou blocích se společně podíváte na zákaznickou péči a dozvíte se i to, kdy a jak spolupracovat s influencery a za jakých podmínek.

Jonáš Čumrik | katz83

Pokud neznáte Jonáše Vy, budou ho znát Vaše děti, a to pod přezdívkou Johny Machette. V roce 2013 udělal své první video, které se ten rok stalo nejpopulárnějším na českém YouTube a dnes má přes 12,5 mil. views. Kromě vytváření obsahu na platformu YouTube je také tvůrcem obsahu pro Instagram i Snapchat, a to nejen pro svůj soukromý profil. Na vzniku videokampaní spolupracoval s firmami jako- O2, Coca-Cola, Albatros, Zoot a Maybelline. Slovy Jonáše: „Zvolit správný způsob komunikace a provedení je kolikrát důležitější než vlastnit tu nejlepší techniku.“

David Duc | TikTokuj.cz

Dave Duc je zakladatelem TikTokuj.cz. Na TikToku začal jako influencer, kde nasbíral přes 250 tis. sledujících. Dnes patří mezi největší experty a propagátory této sociální sítě v ČR. Zabývá se převážně školením firem, mentoringem podnikatelů a pomáhá začínajícím tvůrcům.

Pavla Šedivá | FlashNews

Pavla vede marketingový tým technologického startupu FlashNews, kde v posledním roce rozjížděla sociální sítě. V minulosti měla na starosti komunikaci a reklamní kampaně v Amazing Places CZ nebo IKEA. Pro švédského výrobce nábytku vytvořila strategii využívání sociálních médií na českém, slovenském a maďarském trhu. Za obsahovou linku FB postů reagujících na aktuální dění s využitím některého z IKEA produktů získala tato značka například ocenění FLEMA Media Awards. V rámci SMA Vám Pavla předá své know-how, které získala při rozjíždění kanálu YouTube pro O2 Czech republic.

Tina Benetinová

Tina brázdí vody marketingu už 10 let. Z toho 8 let se na volné noze věnuje práci s Facebookem a Instagramem. Specializuje se na promo hudebních projektů česko-slovenské scény. Má za sebou ale i spolupráci s velkými značkami, jako jsou Chiquita, KPMG či portfolio Kofoly. Pro insta-rady si k ní chodí nejen firmy, ale i kolegové z oboru, a tak jejím instagram-školením prošlo mimo jiné víc než 400 členek #HolkyzMarketingu.

Julia Szymańska | Avast Software

Julia žije sociálními sítěmi. Má bohaté zkušenosti nejen z oblasti marketingu a komunikace, ale také jako školitelka. Posledních 6 let se věnovala otázkám bezpečnosti a soukromí  sociálních médií ve společnosti Avast Software. Její články si na blogu přečetly již více než 4 milióny čtenářů na celém světě. S Jirkku Králem se podílí na projektu Buď safe online o bezpečnosti na internetu

Barbora Kačena

Bára stojí za původní identitou a tonalitou značky ZOOT. Svého času tam 5 let vedla tým kreativců, copíků a grafiků – takže takovou malou interní kreativní agenturu. Momentálně je hlavně mámou a na volné noze se živí nápady pro firmy i neziskovky, kterým pomáhá s krystalizací hodnot a vize jejich značky spolu s nastavením její tonality.

Zuzana Lukášová | Smartlook

Zuzana se věnuje online marketingu již 6 let. Začínala na pozici PPC specialisty v agentuře Business Factory. Zde později vedla tým, který spravoval kampaně klientů na Facebooku a Instagramu. Od roku 2020 zastřešuje performance marketing ve Smartlooku, který se řadí mezi top nástroje pro kvalitativní analytiku webů a mobilních aplikací.


Kolik akademie stojí?

Cena celého programu je 46 000 Kč bez DPH.

Mám zájem se přihlásit

Pokud byste nenašli odpověď na svoji otázku, napište nám na akademie@vyhnankova.cz nebo zavolejte na 777 971 807.

Kliknutím na Odeslat přihlášku souhlasíte s obchodními podmínkami a zpracováním osobních údajů.


Otázky & odpovědi

Kdybyste nenašli odpověď na svoji otázku, napište mi na akademie@vyhnankova.cz

Co Akademie a Covid?

Téměř celá loňská i předloňská SMA proběhla přes Zoom. I na rok 2022 jsme připraveni na variantu dalších vln covidu a omezení setkávání. V tuto chvíli máme naplánované 4 offline dny v Praze (místo bude upřesněno) a zbytek online. Pokud by se situace jakkoliv změnila, včas se s účastníky domluvíme. Víme, že každý preferuje něco jiného – někdo se rád potkává osobně, někdo upřednostňuje online, aby nemusel dojíždět do Prahy. Tentokrát jsme tedy nakombinovali SMA tak, aby potěšilo všechny.

Social Media Akademie ve zkratce

Start 12. března 2022, konec 21. května. Přesné termíny najdete u jednotlivých témat výše. Vaše dotazy rádi zodpovíme na akademie@vyhnankova.cz. Cena celé Akademie je 46 000 Kč bez DPH, splátky lze rozložit do 3 částí. Místo konání: 4 dny offline v Praze (místo upřesníme) a zbytek online přes platformu Zoom. 

Co je zahrnuto v ceně Social Media Akademie?

14 předních českých expertů předá během 11 dní maximum svých znalostí. Poznáte další účastníky se stejnou vášní. Pomůžeme Vám během semestru připravit social media strategii pro Vaši firmu. Ale nemyslete si, že ji uděláme za Vás! 😉 Součástí semestru bude závěrečná obhajoba práce. Samozřejmostmi jsou střecha nad hlavou, dobroty, nápoje a materiály na offline setkáních. Na Zoomu si zase užijete domácí pohodu a přenos skvělých workshopů až k Vašemu pracovnímu stolu.. Čeká Vás skvělá atmosféra každý školící den..

Setkávání při zhoršení situace s covidem?

Větší část přednášek je už nyní naplánovaná online. Chceme se ale setkat, takže 4 dny bychom rádi zorganizovali osobně. Pokud by tomu situace s covidem nepřála, vyřešíme alternativu operativně za chodu (buď přechodem do online, nebo náhradním termínem). 

Pro koho je Akademie určena?

Pro všechny, kteří se aktivně věnují nebo se potřebují profesně věnovat sociálním sítím. Chcete se ponořit hlouběji do tématu? Pak jste si s Akademií souzeni.

Pro koho není Akademie určena?

Těžko paušalizovat. Pokud si nejste na 100 % jisti, napište nám na akademie@vyhnankova.cz a probereme to.

Kdy budu mít plný kalendář?

Akademie je rozložená do pátků a sobot, vždy jednou za 14 dní. Začínáme v sobotu 12. března. Přesná data najdete u jednotlivých témat výše na této stránce. 

Je Social Media Akademie ideální pro našeho zaměstnance?

Hlavně pro něj! Je koncipována pro zaměstnance, kteří mají zodpovědnost za sociální sítě. Naučíme je maximum, co se do oněch 11 dní vejde. A aby toho nebylo málo, vrátí se Vám s hotovou strategií přímo pro Vaši firmu. Dobře a profesionálně připravená social media strategie má v současné době hodnotu téměř nevyčíslitelnou.

Budeme dělat víc strategií, pokud je nás více z jedné firmy?

Pokud Vás dorazí více z jedné firmy, má to jen samé plusy. Budete společně pracovat na jedné strategii a druhý a další účastník mají 20% slevu na školné.

Co když nemám pro koho dělat strategii?

Pokud jste freelancer, můžete zkusit oslovit některého ze svých klientů. Pokud je oslovit nechcete či nemůžete, společně to vymyslíme.

Do kdy musím zaplatit?

Jakmile nám dorazí přihláška, domluvíme se na formě zaplacení (možnost rozložit až do 3 splátek). Splatnost bude 14 dní. Po uhrazení 1. části zálohové faktury je místo na Social Media Akademii Vaše a zároveň zašleme i daňový doklad.

Vystavíte mi fakturu?

Ano, vystavíme Vám zálohovou fakturu a po uhrazení také daňový doklad.

Je možno zaplatit SMA na splátky?

Pokud máte pocit, že se bez Vás Social Media Akademie neobejde, ale nemáte hned teď celou částku, napište nám na akademie@vyhnankova.cz, nějak se domluvíme :-)

Jak se mohu přihlásit?

Vyplňte přihlašovací formulář a vrhneme se na to. Společně dořešíme detaily. Pošleme zálohovou fakturu, po jejím uhrazení daňový doklad. V průběhu všech těch mnohdy otravných (avšak důležitých) oficialit se dozvíte vše potřebné. Social Media Akademie začíná 12. března 2022. Přihlášky přijímáme buď do této doby, nebo do chvíle, kdy budeme mít 15 účastníků.

Jsou v ceně obědy?

Obědy ne, ale občerstvení a nápoje v průběhu dne ano. Určitě nenecháme nikoho hladovět a pauzy na oběd budou dostatečně dlouhé. Platí pro offline dny. V případě online seminářů se budete muset bohužel spolehnout na vlastní zásoby. 

Dostanu certifikát o absolvování?

Samozřejmě. A bude vypadat nádherně a sexy. Chlubit se s ním budete ještě roky.

Jaké bude časové rozvržení?

Klasika. Od 9 do 17 hod. (oficiálně). Neoficiálně říkáme, že se možná sem tam něco protáhne, utáhne či zkrátí. V případě offline dní doufáme, že po kurzu posedíme. 

Co mám umět předem?

V případě nejistoty nám napište na akademie@vyhnankova.cz a probereme to individuálně, ale pro orientaci stačí umět sociální sítě používat jako běžný aktivní uživatel. Zbytek se naučíte.

Co si mám na lekce připravit?

Většinu času bude stačit nadšená mysl. Pokud některý z lektorů bude mít speciální požadavky, dáme včas vědět.